Міжнародна діяльність здобувачів
Міжнародна діяльність здобувачів вищої освіти
На сьогодні ОНУ співпрацює в галузі організації академічної мобільності з європейськими університетами в рамках програми «Еразмус+». Робота здійснюється у межах двосторонніх угод з майже з 30 університетами країн-членів ЄС. ОНУ отримав фінансування та виграв проекти з такими ВНЗ-партнерами, як Університет Тарту (Естонія), Університет Мессіна (Італія), Університет Чехії (Градець Кралове) та Неапольський Університет (Італія).
Спеціальний веб-сайт програми в ОНУ : erasmus.onu.edu.ua
Координатор програми в ОНУ :
СМІТЮХ Андрій Володимирович - проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Контактна особа програми в ОНУ:
БУЛАТ Наталія Миколаївна - зав. Центром наукової та освітянської мобільності
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Тел.: +38 048 723 84 77
Факс: +38 048 348015
З метою пошуку спільних наукових інтересів з закордонними вченими, бакалаври, магістри та аспіранти факультету хімії та фармації, приймають участь у міжнародних конференціях, що проводяться в Україні та за її межами, а також в Європейських програмах академічної мобільності здобувачів вищої освіти Erasmus+.
Мілінчук Катерина здобувач вищої освіти, спеціальності 226 "Фармація, промислова фармація" 4 курсу брала участь у програмі мобільності Erasmus+, та у період 5.04.2023-28.07.2023 навчалась у Вільному університету м. Берлін (Німеччина). Завдяки програмі Erasmus+ Мілінчук Катерина відвідала лекції провідних європейських науковців, познайомилася зі здобувачами вищої освіти з численних країн, поринути у культуру найбільшої європейської столиці.
Під час проходження програми мобільності поглибила знання з розділів: антибіотикорезистентність, шляхи покращення якості рандомізованих досліджень, отримала навички роботи в мікробіологічних та аналітичних лабораторіях. На завершенні семестру захистила наукову роботу на тему кількісного визначення концентрації мікробіологічних препаратів за допомогою денсітоментра, а також представила проект, присвячений дослідженням ефекту гетерорезистентності E. coli ST95 до амікацину та фосфоміцину.
Шевченко Єлизавета, здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОП «Хімія», взяла участь в Європейській програмі академічної мобільності здобувачів вищої освіти Erasmus+ в Тартуському університеті (м.Тарту, Естонія) з 29.08.2022 по 25.06.2023. Під час програми академічної мобільності вона прослухала курси з біохімії, сучасної метрології, біоорганічної хімії, комп’ютерної хімії, атомної спектроскопії, введення до електроаналізу, колоїдної хімії та хімії навколишнього середовища, пройшла практику з хімічного аналізу. Окрім того, Єлизавета відвідувала заняття з естонської мови, здобувши початковий рівень А1. Тартуський університет відомий значною кількістю цікавих заходів, які здобувач відвідувала та мала змогу познайомитися із культурою цієї країни. Шевченко Є. також брала активну участь у благодійних заходах від української діаспори в м.Тарту та була волонтеркою на конференції CEERES (Center of Eastern European and Eurasian Studies).
Магістр Афанасенко Елеонора в межах стипендії «Scholarships of the Scholarship Foundation of the Republic of Austria for Undergraduates, Graduates und Postgraduates» (OeAD) проводила дослідження під керівництвом проф. В. Аріона, Віденський університет, Австрія.
В межах співробітництва з Віденським університетом (Universität Wien) вчені факультету приймали участь у конкурсі спільного Українсько-Австрійського проекту «Створення мідь-германій гідроксікарбоксилатних комплексів тіосемікарбазонів – перспективних ліків з подвійною дією» під керівництвом д.х.н., проф. І.Й. Сейфулліної.
Магістр Афанасенко Елеонора також проходила стажування у Міжнародній науковій школі Купчінет-Гетц в інституті Вайсмана, Ізраїль та прийняла участь у Європейській програмі мобільності здобувачів вищої освіти Erasmus+, навчаласть в університеті Аристотеля (Салоніки, Греція) з 1.01 по 30.04.2018.
Афанасенко Елеонора та Пірожок Ольга прийняли участь в міжнародному проекті обміну "Інвестиції в майбутнє: досвід децентралізації ЄС для змін”, який організовано німецькою організацією VRJD JunOst спільно з Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Національний студентський союз» в рамках проекту Фонду пам’яті “MEET UP! Deutsch-ukrainische Jugendbegegnungen” (16.12 - 22.12.2018 р.). Відвідали найстаріший університет Берліну – Гумбольтський університет, де спілкувались з регіональним координатором у справах Центральної та Східної Європи Стефаном Каршем та представником фінансового департаменту університету про систему освіти Німеччини, взаємодію закладів вищої освіти з владою та систему забезпечення якості. Важливими стали зустрічі з німецьким політиком і депутатом попереднього скликання Бундестагу Марілуїзою Бек та керівником відділу програм Східної та Південно-Східної Європи Фонду імені Генріха Бьолля Робертом Сперфельдом.
Молоді вчені Афанасенко Елеонора та Бучко Ольга отримали гранти ICDD Student Grant від International Centre for Diffraction Data для участі з усною та стендовою доповідями на XIV International Conference on Crystal Chemistry of Intermetallic Compounds. Lviv (Ukraine), 2019 р.
Магістр Клочкова Анастасія, здобувач освіти за ОПП «Хімія», пройшла стажування за кордоном (за програмою мобільності Вишеградського фонду, applicant ID 52010255) в Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (наук. кер. проф. Базель Я.Р.), Словаччина, в період 2020 – 2021 рр.
Рожкова Агата, здобувач вищої освіти за ОНП «Фармацевтична хімія» другого (магістерського) рівня, отримала стипендію з фонду Вільної землі Саксонія відповідно до вказівок щодо фінансування Державного міністерства науки та мистецтва федеративної землі Саксонії для здобувачів вищої освіти за обміном (стипендія Georgius Agricola). Studentenwerk Chemnitz-Zwickau затвердив грант на період з квітня 2022 по вересень 2022, кошти призначені для спонсорування навчання за обміном в Хемніцькому технологічному університеті (Technische Universität Chemnitz) на програмі Advanced Functional Materials. Метою фінансування є залучення молодих лідерів до бізнесу, політики та науки.